vladbespalov (vladbespalov) wrote,
vladbespalov
vladbespalov

Як я шукав роботу у Чехії: співбесіда у Lufthansa, страховий агент та оператор T-Mobile


Фото: www.linkedin.com

Протягом останнього року багато моїх друзів та знайомих почали шукати кращої долі за кордоном. Для донеччан це була можливість стартувати життя з чистого аркушу, оскільки нічого вдома їх не тримало і байдуже було куди переїжджати, а для мешканців мирних регіонів – можливість отримати те, чого у нашій країні страшенний дефіцит – достойна нормальна зарплата. Останнє стало бути актуальним після стрімкого знецінення гривні, яке стало причиною найбільшої інфляції за 15 років, адже ціни у нашій валюті зросли майже удвічі.

Самий час поділитися і моїм досвідом пошуку «щасливого життя» на тій стороні. Сталося це, правда, кілька років тому, але це був неоцінений досвід.
Оператор Lufthansa за 650 євро
brno_ (178).JPG
В офісній будівлі знаходиться представництво багатьох міжнародних компаній.
Роботу у компанії з авторитетним ім’ям мені порадив мій друг з Молдови, який як раз там вже працював. Lufthansa саме шукала оператора колл-центру зі знанням російської та української. Робота офіційна з надсиланням усіх документів для оформлення робочої візи. Договір мені надіслали ще до співбесіди, де було чітко прописано початкова оплата – 650 євро на місяць (забігаючи наперед скажу, що у Донецьку за пару днів знайшов роботу за 300 євро). Плюс інші вигоди: талони на харчування та безкоштовний квиток раз на рік.

Моєму молдавському другова вдавалося заробляти і по 1000 євро.

Він також додав, що у тій фірмі люблять дисципліну і показуючи папірці, пояснював:
– Це мені винесли догану за запізнення у 5 хвилин, це – у три, а це – за десять!

І дійсно, німці не були б німцями, якби на робочому місці заборонено було мати все окрім трьох власних речей: чашки, фотографії родини та ще чогось.

Коли я прийшов на співбесіду у місті Брно, мене зустрів чех на ім’я Онджей. Розмова йшла англійською. Співбесіда складалася з двох частин: теоретичної та практичної.

Спочатку мене посадили за один з комп’ютерів у величезному офісі, це звідусіль доносилися фрази різними мовами: сербською, чеською, російською, італійською…

– Ви мусите пройти IQ тест, – дуже офіційно повідомив мені чех.

Перед співбесідою я проходив подібні, але вони порядком відрізнялися від «моїх». До того ж, на працьовитість мозку та концентрацію вносили корективи галас та моя нервозність.

У другій частині тесту я вже розмовляв з Онджеєм.

– Будь ласка, уявіть таку ситуацію: я клієнт з Москви і дзвоню до колл-центру, бо мій рейс відмінили, які будуть Ваші дії? – щось подібне спитав він мене тоді.

Потім слід було пояснити свою мотивацію на цю роботу.

Врешті-решт за 3 дні мені передзвонили і повідомили, що мене не взяли, ніби то через низький рівень IQ. :D Так що прошу не читати цей блог далі, якщо так вважаєте.

Від друга дізнався, що на мою посадку взяли чеха, який, ледве говорив російською.

Я не став засмучуватися, просто поїхав у Берлін.

Продаж «висавачів» по телефону

Оскільки час ще лишався, то одразу після повернення з Німеччини пошуки продовжилися. Далі було агентство з продажу.
Я прийшов на обумовлений час. Разом зі мною були ще двоє – жінка, що стояла на біржі праці та молода дівчина. Перша одразу ж пішла, бо її направили від біржі праці, а працювати вона не хотіла.

Про наявність у мене дозволу на проживання чи хоча б візу на роботу у мене ніхто не спитав. Нас запросили до кімнати та видали якісь тести. І хоч я доволі добре говорив добре чеською, кілька слів стали для мене тоді новими. Наприклад, vysavač.

– Co je to? – спитав я у дівчини.

У цей момент я звернув увагу на глибокий розріз її декольте, що прикривали великі груди. Сподіваюся моя Катя не буде читати цей пост.  А якщо дійде сюди, то буду дуже радий, що вона почала мене читати :D

Далі було моделювання ситуації. Мені треба було «подзвонити» та впарити менеджеру з персоналу цього самого висавача. Нав’язувати і брехати я не любою і тому з цього нічого не вийшло. Про зарплату і інше навіть і не стався питати.

Страховий агент
Пошуки роботи перетворювали на розвагу. Наступним була співбесіда з представником страхової фірми. Поважний пан у піджаку зустрів мене та привітавши Pan Bespalov, запросив до круглого столу.
Окрім мене більше нікого не було.

– Вам слід буде продавати наші страхові продукти. Ставки немає. Перший місяць ми вам можемо надати місячну зарплатню, але якщо ви не продасте певну кількість продукту, то вам доведеться повернути гроші, – прямо сказав він. – До того ж, Вам слід буде оформити картку приватного підприємця.

Перспективи приставати на вулиці до людей та працювати на дядю, маючи при цьому статус приватного підприємця, мені не мурчало.
Українській акцент у T-Mobile
Останнім став відбір на посаду оператора для мобільного оператора T-Mobile. Тобто те саме, що і у нас коли ви дзвонити оператору. Ось тут на дві позиції, де пропонували зарплату у 18 тисяч крон (700 євро) організувався справжній конвеєр. Людям проводили співбесіду одразу троє працівників. Потім я читав, що у деяких чеських компаніях конкурс може складати і по 100 людей на місце!

– Навіть якщо Ви нам підійдете, то, не ображайтеся, навряд чи ми вас візьмемо – у вас український акцент, – прямо заявили у T-Mobile. – Словака ми могли б ще взяти.

Вдома і стіни допомагають
Коли я вже вертався додому - їхав у фурі з польськими далекобійниками, то мені дзвонили і запрошували на наступні співбесіди, акцентуючи увагу на моє знання російської, але я вже вертався додому.

Вдома, як кажуть, і стіни допомагають, не пройшло і двох днів, як я знайшов роботу по душі із зарплатою у 3 тисячі гривень (на 2010 рік були непогані гроші – при середній зарплаті у 2,2 тисячі).

Tags: Чехія
Subscribe

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 21 comments